Банківський сектор Погляди

«Швидкий заробіток – не наша стратегія. Гра «у довгу» – свідомий вибір, ми вибудовуємо виключно довгострокове партнерство із Клієнтами»

Заступник Голови Правління ПАТ «КРИСТАЛБАНК» Олег Далеко – про конкуренцію у банківському секторі, затребуваність програм іпотечного кредитування, а також про гнучкість та  інноваційний підхід

Олег Далеко – топ-менеджер, для якого криза це нові можливості, а не проблеми. І це безпомилкова стратегія. Заступник Голови Правління «КРИСТАЛБАНКу» оцінив український банкінг, та розповів як постійно «тримати руку на пульсі» в ексклюзивному інтерв’ю для 

: Олег, оцініть, будь ласка, банківський сектор України. Який термін характеризує його найточніше – стабільність або стагнація?

О. Далеко: Стагнація – точно немає. З 2016 можемо спостерігати стабільне зростання банківського сектора. Є потенціал до того, що чистка «банківської» системи закінчена і на ринку залишилися фінансові установи, які працюють прозоро і суворо дотримуються усіх нормативів та вимог  регулятора.

: Чи можна говорити про те, що з ринку пішли неконкурентоспроможні банки або дуже маленькі, а залишилися лише найсильніші?

О. Далеко: Безумовно, на ринку залишилися найсильніші і «КРИСТАЛБАНК» один з них, незважаючи на те, що Банк молодий і був створений на піку банківської кризи.

Кожен з діючих на ринку банків поступово займає певну нішу, підлаштовуючись під сучасні ринкові умови. Раніше всі намагалися працювати на універсальному ринку і пропонувати стандартну класичну лінійку продуктів. Зараз банки намагаються вдосконалюватисяув «вузькій» ніші

«КРИСТАЛБАНК», наприклад, – один з перших, хто запропонував населенню іпотечні програми з самими низькими процентними ставками у співпраці з найбільшим забудовником столиці. Молоді сім’ї отримали можливість покращити свої житлові умови і вибрати якісну іпотечну програму без великих витрат для сімейного бюджету.

: Іпотечне кредитування – козир «КРИСТАЛБАНКу»?

О. Далеко: На сьогоднішній день – це одна з найбільш затребуваних пропозицій на ринку. Але крім іпотечних програм ми пропонуємо своїм клієнтам сучасні online-сервіси, які не менш популярні і цікавлять населення.

: «КРИСТАЛБАНК» «грає у довгу»?

О. Далеко: Швидкий заробіток – не наша стратегія. Гра «у довгу» – свідомий вибір. Ми вибудовуємо виключно довгострокове партнерство ыз Клієнтами. Наша мета надавати якісне комплексне обслуговування, від послуг персонального банкінгу до супроводу бізнесу Клієнта. «КРИСТАЛБАНК» завжди крокує у ногу із часом.

: «КРИСТАЛБАНК» – невеликий, але дуже мобільний Банк?

О. Далеко: Так. «КРИСТАЛБАНК» мобільний і гнучкий (посміхається). Однією із переваг нашого невеликого Банку є швидкість прийняття рішень. Ми максимально швидко реагуємо на запити Клієнтів, у тому числі і на можливість оформлення кредитів. Великі банки не мають такої можливості через внутрішню бюрократію.

: Олеже, як Ви вважаєте, Вас бояться конкуренти?

О. Далеко: Здорова конкуренція невід’ємна частина бізнесу і завжди йдеться не про страх, а про побоювання відносно сильних гравців. А «КРИСТАЛБАНК», безсумнівно, сильний гравець.

: Чи може «КРИСТАЛБАНК», як молодий банк, похвалитися якимись інноваціями в управлінні або технологіях?

О. Далеко: Звичайно. «КРИСТАЛБАНК» пропонує Клієнтам можливість управляти рахунками в режимі 24/7 у системі Internet-banking. Даний інструмент, у зв’язку з високою вартістю впровадження, в основному, можуть дозволити собі системні Банки. Але ми, заради комфорту і зручності наших Клієнтів, впровадили онлайн-сервіс, і на сьогоднішній день він користується високим попитом. «КРИСТАЛБАНК» один з перших в Україні почав видачу Є-декларацій для валютних операцій, а також пропонує оформлення банківських гарантій за рекордний термін – 1 годину. Нам є чим пишатися.

: Який, на Ваш погляд, в Україні інвестиційний клімат?

О. Далеко: Напруженість за останнім часом значно знизилася. Звичайно, є дуже багато нюансів, які поки що не дозволяють говорити про його привабливість. Але він все-таки поступово «теплішає».

Повільно, але вдосконалюється законодавча база. Хоча ще певний час назад бізнес «часто ображали», зараз же з’явилися інструменти, що дозволяють себе захищати. І це дуже позитивні зміни. Крім того, валютне регулювання у банківському середовищі створювало багато складнощів для повернення інвестицій в Україну. Зараз законодавчі заборони і нормативи пом’якшуються. Ще один позитивний тренд

: Як Ви, кризовий менеджер, можете охарактеризувати бізнес клімат в Україні?

О. Далеко: У цілому бізнес став більш гнучким, швидше перебудовується на інші ринки, освоює нові продукти. Той, хто хоче інвестувати, вкладається, як правило, у нові технології. Зараз, до речі, дуже популярні екологічні програми, з’являється багато проектів в альтернативній енергетиці.

Без чітких домовленостей працювати складно. Бізнесмени вважають за краще перестраховуватися і все більше працюють з перевіреними партнерами

: Якби у Вас була можливість переїхати до іншої країни, що б Ви вибрали?

О. Далеко: Я б нічого не міняв і залишився б жити тут. Це моя країна і я в ній як «риба у воді». Я знаю ринок, і мені близький цей менталітет. В іншій країні мені було б некомфортно.

: Скільки у середньому триває ваш робочий день?

О. Далеко: Зазвичай від 8 до 12 годин.

: Де черпаєте сили? Що вас надихає?

О. Далеко: Сили черпаю в горах. Там я і перезавантажуюсь. Люблю побути наодинці з природою. У такі моменти я багато переосмислюю. Також сили дає сім’я. Діти додають енергії.

: Чого не вистачає українцям?

О. Далеко: Починати потрібно, звичайно ж, з себе, а це завжди, найскладніше. Зараз у багатьох з’явилося розуміння, як варто вести бізнес, а як – ні. Наприклад, малий бізнес, все активніше і активніше освоює нові напрямки, все більше переходить на європейські правила, намагається максимально якісно працювати – проходити усі реєстраційні процедури, платити податки, «білу» зарплату. А це довгий, досить складний і тривалий процес, але ми на правильному шляху.

  •  
  •  

Напишіть коментар